Çinli Tekstil Devinin Türkiye’ye Gelme Planları

Shein, “Shein Exchange” adlı yeni bir platform açarak, müşterilerinin daha önce satın aldıkları Shein ürünlerini yeniden satmalarını sağlayacak. Bu platform, “döngüsel ekonomiyi teşvik etmek” ve Shein’in çevre dostu bir marka imajı oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

Shein, üretiminin daha büyük bir kısmını Türkiye’ye kaydırmayı planlıyor. Bu sayede, Avrupa pazarına daha yakın hale gelmeyi ve hava taşımacılığının kullanımını azaltmayı amaçlıyor. Shein’in Türkiye’ye yatırımı, Nisan ayında yürürlüğe giren yeni dijital hizmetler mevzuatından da yararlanacak.

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre Yönetim kurulu başkanı Donald Tang , “Giderek daha fazla yerel olmak istiyoruz. Avrupa pazarına hizmet etmek için bu üretimin oranını arttıracağız ve hava taşımacılığının kullanımını azaltacağız’’ dedi.

Tang, agresif stratejisi ve günde 7.200 yeni ürün (H&M ya da Zara’nın haftada 1.500 ürününe kıyasla) ile tanınmasına rağmen, Çinli markanın “Fransız tüketicilerden gelen güçlü talebe yanıt vermek” istediğini açıkladı.

Shein, büyük ölçüde Türkiye’ye yerleşerek Avrupalı müşterileri ilişkilerini de kuvvetlendirmenin yollarını arıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir